Bünyan halıları, el dokuması olması ve naturel boyalı iplik kullanılması ile ünlü, kaliteli ve çok kıymetli halılardır. Bu halıların metrekaresine düşen ilmik sayısının sıklığının fazlalığı, halıların kalitesinin oldukça yüksek bulunduğunun göstergesidir.
Eski dönemlerden beri dokunan Bünyan halıları günümüzde de elde ve geleneksel yöntemlerle boyanmış ipliklerle dokunmaya devam edilmektedir. Bu kadar özel bir halının da temizliğinin özel ve itinalı olması gerektiği göz ardı edilemez.
Halı yıkama sektöründe müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız Bünyan halı yıkama hizmetini sunarken halının el dokuması olmasını ve ipliklerin organik yöntemlerle boyanmış olmasını dikkate almaktayız. Ustalaşmış çalışma anlayışını benimsemiş olan çalışanlamış olurımız, kaliteli hizmetten ödün vermeden siz değerli ziyaretçilerimizin memnuniyeti için çalışmaktadır.
Halının Cinsine Uygun Yıkama şekilleri Uygulanır
modern ve klasik halılar, el dokuması yada makine dokuması halılar, farklı özelliklerde olduklarından yıkama ve kurutma aşamaları da farklılık göstermektedir. El dokuması ve oldukça kıymetli halılardan olan Bünyan halı yıkama aşamalarında halının dokumasının, ipliklerinin ve renklerinin zarar görmemesini sağlayacak ayarlar ve işlemler yapılmaktadır.
El dokuması halıların ortak özelliklerinden önde gelen ipliklerin geleneksel yöntemlerle, naturel malzemelerle boyanmış olmasından dolayı, kir ve kirin çıkarılması aşamalarında kullanılan temizleyicilerin ağartıcı özellikte olmaması gerekmektedir.
Halı şampuanlarımız, el dokuması halıların yapısına, dokumasına ve renklerine zarar vermeden temizlik ve hijyen sağlanmasına özel olarak üretilmiş şampuanlardır. İçlerinde herhangi bir kimyasal bulunmayan bu temizleme ürünlerinde cilde zararlı herhangi bir madde de bulunmamaktadır.
Son Teknoloji İçeren Makineler Kullanılmaktadır
Firmamızın yıkama fabrikalarında kullanılan makineler son teknoloji unsurlarını taşıyan makinelerdir. Yıkama ve kurutma aşamalarında kesinlikle halının cinsine ve yapısına uygun programlar kullanılmaktadır.
Doğal içerikli ve herhangi bir kimyasal madde içermeyen temizleme ürünleri ile halılarınızın zarar görmeden arzu ettiğiniz temizliğe ve hijyene kavuşması sağlanmaktadır. Geniş kurutma alanımızda tam kurutma sağlanabilmektedir.
El dokuması halılar kategorisinde işlem gören Bünyan halı yıkama aşamaları tamamlandıktan sonrasında tam kurutma gerçekleşmeden halınız size teslim edilmemektedir. Tüm halılarda olduğu gibi el dokuması halılarda da tam kurutma sağlanmazsa halının dokuması, iplikleri zarar görebileceği gibi, istenen hijyenin sağlanması mümkün olmayacaktır.