Günümüzde, uygun maliyetleri, rahat arınılma özellikleri, çağdaş tasarımları ile makine halısı kullanımı oldukca yaygındır. Anlık olarak oluşan kirlerin basitçe çıkartılması muhtemel olmakla beraber, konutlarda makine halısı devireme yapılması ve istenen hijyenin sağlanması muhtemel değildir.

Halıların periyodik aralıklarla ustalaşmış devireme cihazları ile yıkanması, arınılması ve kurutulması gerekmektedir. Halılar, konutlarımızda her an temas halinde olduğumuz eşyalar arasında yer almakta olup, halılarda hijyen şartlarının en üst seviyede sağlanması gerekmektedir.

Toz, leke, kir, mayt gibi hasarı değenlerin halılardan temizletilmesi ile konutta sizin ve hoşlandıklarınızın sıhhatli bir etrafta yaşaması rahatlıkla sağlanabilir. Bu harekâtlar alanında uzman, ustalaşmış, eğitimli ve tecrübeli personellerimiz tarafından son teknoloji mahsulü cihazlarla yapılmaktadır.

Makine Halıları Fabrikamızda Nasıl Yıkanır?

Halı devireme fabrikamızda yer edinen bütün otomatik halı devireme cihazları makine halısı devireme harekâtı için uygundur. Halının her tarafının aynı anda ve denk oranda arınılmasını elde eden otomatik devireme aygıtlarımızda, halı ebadına bakılırsa ayarlanabilen fırçalar bulunmaktadır.

Makine halılarının taban kısımları el dokuması halılara göre daha kalın olduğundan, makine halıları otomatik aygıtlarda yıkanmaya uygundur. Makine halılarında kullanılan iplikler sıcaklığa daha dayanıklıdır. Bu sebeple sıcaklıkla desteklenen kurutma safhası daha kısa devam ettir.

Yıkama aşamasında kullanmış olduğumuz halı yıkama şampuanları, ağartıcı ve kimyasal içermeyen naturel içerikli ürünlerdir. Cilde zarar vermeyen özellikteki bu şampuanlar halınızın renk ve desen bütünlüğünü de korumaktadır.

Makine Halısının Kurutulması ve Size Teslim Edilmesi

Firmamız ile bağlantıya geçtiğinizde evinizden halılarınız tarafımızca alınmakta, işlemler tamamlandıktan sonra halılarınız kapınıza teslim edilmektedir. Halı yıkama aşamaları itina ile uygulandıktan sonraki en önemli işlem halının kurutulmasıdır.

Makine halısı yıkama için özel olarak üretilmiş olan son teknolojiyle donanımlı otomatik halı yıkama makinelerinden alınan halılarınızın tam kurutması yapıldıktan sonra size teslimi sağlanmaktadır. Kurutma yapılmayan halılarda hijyenin sağlanması mümkün değildir.

Yıkama sonrasında halının üst yüzeyindeki iplik tüyleri, tarama işlemi temizlenmekte olup, bu sayede halının üst iplik dokumasının muntazam olması, kullanımda yıpranmaması sağlanmaktadır. Makine halıları sıcaklıkla kurutmaya uygun halılar olup, kurutma işleminden sonrasında halıların havalandırılması yapıldıktan sonra halılarınız size teslim edilmektedir.